Co mě naučil život

1. Nekoukej na slovo spokojenost skrze cizí oči. Každý je máme jiné, a jedině když začneš dělat věci, cítit se a existovat tak, jak chceš - budeš skutečně spokojený.
2. Využívej vnitřní motivace, pouze tehdy to vše dostane naprosto nový význam.
3. Naslouchej ostatním, rodině, přátelům, zvířátům, cizím lidem. Často právě tyto subjekty se nám snaží pomoct, a i kdyby ne, není na škodu zjistit, jak stejnou věc vnímají jiní lidé. Ve většině případů automaticky lehce přehodnotíme problém a zjistíme, že je to mnohem více banálnější, než jsme si mysleli.
4. Jak mi nedávno jedna duše řekla - není špatné občas jen tak existovat. Když to sem tam vyvážíš, proč ne.
5. Najdi si činnost, která tě alespoň trochu zajímá. Později tě bude bavit a nakonec bude součástí tvého života. Vzdělávej se v tom, poznávej jiné způsoby. Věnuj se tomu, když nemůžeš spát.
6. Přáteli tvoř lidi, kteří tě něčím obohacují. Chápou tě, podporují tě, naslouchají ti. Nemáš zapotřebí mít ve svém životě osoby, které ti život spíše berou a ničí. Není nic špatného na tom tyto parazity odstranit ze svého života.
7. Nebuď ve společnosti jen proto, aby sis zaplnil čas. Zkus se namísto toho zaměřit na sebe a mezi lidi jdi až tehdy, kdy opravdu budeš chtít.
8. To, jaké máš známky ve škole nic nevypovídá o tvé inteligenci. Často až během života se naučíš potřebně věci.
9. Nekoukej na peníze jako na tolik potřebnou složku. Ty nejlepší momenty se většinou odehrají ve chvílích, kdy budeš mít po kapse pětikorunu, bude ti zima a budeš se svým blízkým sedět na poli.
10. Stále se sebevzdělávej. Koukej na dokumetny, choď na přednášky, výstavy, čti, objevuj nové kapely, nová místa. Zkus každý den něco z tohoto udělat.
11. Foť. Ne kávu a už vůbec ne jídlo. Fotoaparát vyndej, když uvidíš krásný východ slunce, tvůj kamarád se bude upřímně smát, když uvidíš unikátní moment, nebo když se budeš procházet městem a uvidíš něco či někoho zajímavého. Buď bystrý, koukej kolem sebe. Hotové fotografie vyvolej a pověs na stěnu, nech na daném místě nebo věnuj tomu tolik zajímavému pánovi.
12. Chval ostatní. Ať pro jejich styl, oči, způsob mluvy, jejich rady, či jen za to, že jsou. Je tolik krásné, když toto někdo udělá i tobě.
13. Veď si deník. Zapisuj každou maličnost, přesný čas a destinaci. Piš o svých pocitech a místech, která tvé oči viděly, zapisuj i básně, citáty.
14. Nelži. Ani sebeméně si nepřikrášluj dané věci. Vše nech takové, jaké je. I negativní věci mají své kouzlo.
15. Psychické onemocnění není nic, za co by se měl člověk stydět. Jsou to naopak dveře k sebepoznání. A ti, kteří mají jiný názor, nemají ve tvém životě co dělat.
16. Pokud se ti na někom něco nelíbí, řekni mu to. Řekni ale i to, co se ti líbí.
17. Pusť si více lidi k tělu, nech je poznat tvou duši.
18. Minulost je passé, budoucnost je vysněná, jediná reálná rovina je přítomnost. Zkus dělat pozivita pro budoucnost, ale neřeš ji tolik. Všichni rosteme, 19 let bude za necelý rok mně, ale i stovce dalším lidí. Pokud na nějakou otázku dokážeš odpovědět jen slovem nevím, znamená to, že to chce ještě čas. Zkoušej různá řešení, různé cesty. Celý život se rozhodujeme jakým směrem se na dané křižovatce vydáme. Ani jedná není ta špatná, avšak ani ta správná.

Žádné komentáře:

Okomentovat